1206J5000181FFT
DigiKeys varenummer
1206J5000181FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1206J5000181FFT
Beskrivelse
CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 1206
Detaljeret beskrivelse
180 pF ±1% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
1206J5000181FFT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)