1206J2500393JDT
DigiKeys varenummer
1206J2500393JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1206J2500393JDT
Beskrivelse
CAP CER 0.039UF 250V X7R 1206
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.039 µF ±5% 250V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
1206J2500393JDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)