1206J2000563MDT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Datablad
Opgradering
Datablad
0.056 µF ±20% 200V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
1206J2000563MDT
DigiKeys varenummer
1206J2000563MDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1206J2000563MDT
Beskrivelse
CAP CER 0.056UF 200V X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
1206J2000563MDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)