1206J0630153JXT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Datablad
Similar
Datablad
Similar
Parametrisk ækvivalent
Parametrisk ækvivalent
Opgradering
KEMET
YAGEO
På lager: 118
YAGEO
KYOCERA AVX
KEMET
På lager: 546
TDK
0.015 µF ±5% 63V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
1206J0630153JXT
DigiKeys varenummer
1206J0630153JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1206J0630153JXT
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 63V X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
1206J0630153JXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)