0805Y5000562JDT
DigiKeys varenummer
0805Y5000562JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y5000562JDT
Beskrivelse
CAP CER 5600PF 500V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
5600 pF ±5% 500V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805Y5000562JDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Høj temperatur
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)