Billede for 0805Y5000270FCTM01 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805Y5000270FCTM01
DigiKeys varenummer
1608-0805Y5000270FCTM01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y5000270FCTM01
Beskrivelse
MLC
Detaljeret beskrivelse
27 pF ±1% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
High Q, Lavt tab, Blød terminering
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)