0805Y5000151FFT
DigiKeys varenummer
0805Y5000151FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y5000151FFT
Beskrivelse
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
150 pF ±1% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805Y5000151FFT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Høj temperatur
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)