Billede for 0805Y2500680GATM01 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805Y2500680GATM01
DigiKeys varenummer
1608-0805Y2500680GATM01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y2500680GATM01
Beskrivelse
MLC
Detaljeret beskrivelse
68 pF ±2% 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)