0805Y2500123JDT
DigiKeys varenummer
0805Y2500123JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y2500123JDT
Beskrivelse
CAP CER 0.012UF 250V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
0.012 µF ±5% 250V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805Y2500123JDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Høj temperatur
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)