0805Y2500103KNT
DigiKeys varenummer
1608-1441-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1441-1-ND - Afskåret tape (CT)
1608-1441-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0805Y2500103KNT
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 250V X8R 0805
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 250V Keramiske kondensatorer X8R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805Y2500103KNT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Høj temperatur
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)