0805Y1000472KET kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Knowles Syfer
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Knowles Syfer
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Direkte
KEMET
Direkte
TDK
KEMET
Similar
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
4700 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y1000472KET
DigiKeys varenummer
0805Y1000472KET-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y1000472KET
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0805Y1000472KET Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)