0805Y0630683JET
DigiKeys varenummer
0805Y0630683JET-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y0630683JET
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 63V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
0.068 µF ±5% 63V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805Y0630683JET Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)