0805Y0508P20BCT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
8.2 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y0508P20BCT
DigiKeys varenummer
0805Y0508P20BCT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y0508P20BCT
Beskrivelse
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
0805Y0508P20BCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)