0805Y0500473KXR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Walsin Technology Corporation
0.047 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y0500473KXR
DigiKeys varenummer
0805Y0500473KXR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y0500473KXR
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0805Y0500473KXR Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)