0805Y0500392KXT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Datablad
Similar
Datablad
Similar
Parametrisk ækvivalent
Direkte
KEMET
Parametrisk ækvivalent
Walsin Technology Corporation
3900 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805Y0500392KXT
DigiKeys varenummer
0805Y0500392KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805Y0500392KXT
Beskrivelse
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0805Y0500392KXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)