0805J6303P30BCT
DigiKeys varenummer
0805J6303P30BCT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805J6303P30BCT
Beskrivelse
CAP CER 3.3PF 630V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
3.3 pF ±0,1pF 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805J6303P30BCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)