0805J6300270FCT
DigiKeys varenummer
0805J6300270FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805J6300270FCT
Beskrivelse
CAP CER 27PF 630V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
27 pF ±1% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805J6300270FCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)