0805J5000821JDT
DigiKeys varenummer
0805J5000821JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805J5000821JDT
Beskrivelse
CAP CER 820PF 500V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 pF ±5% 500V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0805J5000821JDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)