0805J5000121FFT
DigiKeys varenummer
0805J5000121FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805J5000121FFT
Beskrivelse
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
120 pF ±1% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805J5000121FFT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)