0805J1000152JKT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Billede for 0805J1000152JKT er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805J1000152JKT
DigiKeys varenummer
1608-0805J1000152JKTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805J1000152JKT
Beskrivelse
MLC
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)