0805J1000103MXTE01
DigiKeys varenummer
1608-1459-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1459-1-ND - Afskåret tape (CT)
1608-1459-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0805J1000103MXTE01
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 10000PF 100V 0805
Detaljeret beskrivelse
10000 pF Gennemføringskondensatorer 100V 300 mA 0805 (2012 metrisk)
Kategori
Strøm
300 mA
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Indsættelsestab
48dB @ 100MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
X7R
Monteringstype
Overflademontering
Type
Gennemføring
Kapacitans
10000 pF
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B x 0,045" H (2,00mm x 1,25mm x 1,15mm)
Tolerance
±20%
Højde (maks.)
0,045" (1,15mm)
Spænding - Nominel
100V