0805J0500822JXT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Parametrisk ækvivalent
Direkte
KYOCERA AVX
Direkte
YAGEO
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
Similar
8200 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805J0500822JXT
DigiKeys varenummer
0805J0500822JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805J0500822JXT
Beskrivelse
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0805J0500822JXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)