0603Y5003P30BCT
DigiKeys varenummer
0603Y5003P30BCT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603Y5003P30BCT
Beskrivelse
CAP CER 3.3PF 500V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
3.3 pF ±0,1pF 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0603Y5003P30BCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Høj temperatur
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)