0603Y250P820BFT
DigiKeys varenummer
0603Y250P820BFT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603Y250P820BFT
Beskrivelse
CAP CER 0.82PF 250V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
0.82 pF ±0,1pF 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0603Y250P820BFT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)