0603Y2500472JDT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
4700 pF ±5% 250V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0603Y2500472JDT
DigiKeys varenummer
0603Y2500472JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603Y2500472JDT
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 250V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
0603Y2500472JDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Høj temperatur
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)