0603Y1001P20BAT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Datablad
1.2 pF ±0,1pF 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0603Y1001P20BAT
DigiKeys varenummer
0603Y1001P20BAT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603Y1001P20BAT
Beskrivelse
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
0603Y1001P20BAT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)