0603Y1000472KST kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Murata Electronics
På lager: 0
Datablad
4700 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0603Y1000472KST
DigiKeys varenummer
1608-0603Y1000472KSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603Y1000472KST
Beskrivelse
CAP CER AUTOMOTIVE
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0603Y1000472KST Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)