0603Y1000271FFT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
270 pF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0603Y1000271FFT
DigiKeys varenummer
0603Y1000271FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603Y1000271FFT
Beskrivelse
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
0603Y1000271FFT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Høj temperatur
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)