0603Y0500470GAT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
47 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0603Y0500470GAT
DigiKeys varenummer
0603Y0500470GAT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603Y0500470GAT
Beskrivelse
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0603Y0500470GAT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)