0603Y0500152JCT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Similar
Similar
1500 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0603Y0500152JCT
DigiKeys varenummer
0603Y0500152JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603Y0500152JCT
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0603Y0500152JCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Høj temperatur
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)