0603J5000150FCT
DigiKeys varenummer
0603J5000150FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603J5000150FCT
Beskrivelse
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
15 pF ±1% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0603J5000150FCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)