0603J1001P00BCT
DigiKeys varenummer
1608-0603J1001P00BCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-0603J1001P00BCT-ND - Afskåret tape (CT)
1608-0603J1001P00BCTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0603J1001P00BCT
Beskrivelse
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
1 pF ±0,1pF 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0603J1001P00BCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)