0603J0500103KXT
DigiKeys varenummer
1608-1360-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1360-1-ND - Afskåret tape (CT)
1608-1360-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0603J0500103KXT
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0603J0500103KXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)