0603J0250683JXT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Direkte
KEMET
På lager: 5.704
Datablad
Direkte
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
Opgradering
Opgradering
KYOCERA AVX
0.068 µF ±5% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0603J0250683JXT
DigiKeys varenummer
0603J0250683JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0603J0250683JXT
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0603J0250683JXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)