060322001P00BQTLSM
DigiKeys varenummer
1608-1238-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1238-1-ND - Afskåret tape (CT)
1608-1238-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
060322001P00BQTLSM
Beskrivelse
CAP CER 1PF 200V C0G/NP0 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 pF ±0,1pF 200V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
060322001P00BQTLSM Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
High Q, Lavt tab, Ikke-magnetisk
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,031" (0,80mm)