CA56-21SURKWA
DigiKeys varenummer
754-CA56-21SURKWA-ND
Producenter
Producentens varenummer
CA56-21SURKWA
Beskrivelse
.56" 4-DIGIT RED LED DISPLAY
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Displaymoduler – LED tegn og tal Rød 7-segment 4 Tegn Almindelig anode 1,85V 10mA 0,748" H x 1,980" B x 0,319" D (19,00mm x 50,30mm x 8,10mm) 12-DIP (0,600", 15,24mm)
Kategori
Fællesben
Almindelig anode
Producenter
Kingbright
Farve
Rød
Emballage
Rør
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,85V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Test
10mA
Antal tegn
4
Millicandela-normering
72mcd
Størrelse/dimension
0,748" H x 1,980" B x 0,319" D (19,00mm x 50,30mm x 8,10mm)
Bølgelængde - Peak
645nm
Ciffer/alpha størrelse
0,56" (14,22mm)
Effektspredning (maks.)
75mW
Displaytype
7-segment
Pakke/hus
12-DIP (0,600", 15,24mm)