AA1608LVBS/A-295V
DigiKeys varenummer
754-AA1608LVBS/A-295VCT-ND - Afskåret tape (CT)
754-AA1608LVBS/A-295VTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
AA1608LVBS/A-295V
Beskrivelse
1.6X0.8MM (0603) BLUE PLCC2 SMD
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Blå 468nm LED-indikation – Diskret 2,8V 0603 (1608 metrisk)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,8V
Mfr
Strøm - Test
2mA
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Synsvinkel
120°
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Farve
Bølgelængde - Dominerende
Konfiguration
Uafhængig
Bølgelængde - Peak
463nm
Linsefarve
Farveløs
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsegennemsigtighed
Klar
Leverandørs enhedspakning
Millicandela-normering
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,80mm B
Linsetype
Oval med flad top
Højde (maks.)
0,70mm