T550C307M050AH
DigiKeys varenummer
399-T550C307M050AH-ND
Producenter
Producentens varenummer
T550C307M050AH
Beskrivelse
CAP TANT POLY 300UF 50V AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
300 µF Hermetisk forseglet Tantal – Polymerkondensatorer 50 V Aksial 100mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T550C307M050AH Modeller
Kategori
Type
Hermetisk forseglet
Producenter
KEMET
ESR (ækvivalent seriemodstand)
100mOhm @ 100kHz
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Emballage
Bakke
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Aksial
Kapacitans
300 µF
Størrelse/dimension
0,351" diam. x 0,786" L (8,92mm x 19,96mm)
Tolerance
±20%
Funktioner
Universal
Spænding - Nominel
50 V