T550B107K060AH
DigiKeys varenummer
399-7326-ND
Producenter
Producentens varenummer
T550B107K060AH
Beskrivelse
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF Hermetisk forseglet Tantal – Polymerkondensatorer 60 V Aksial 100mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T550B107K060AH Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
100mOhm @ 100kHz
Producenter
KEMET
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bakke
Pakke/hus
Aksial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,312" diam. x 0,641" L (7,92mm x 16,28mm)
Kapacitans
100 µF
Producents størrelseskode
B
Tolerance
±10%
Funktioner
Universal
Spænding - Nominel
60 V