T543O477M016AHE020
DigiKeys varenummer
399-16564-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16564-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-16564-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T543O477M016AHE020
Beskrivelse
CAP TANT POLY 470UF 16V 2924
Detaljeret beskrivelse
470 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 16 V 2924 (7360 metrisk) 20mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T543O477M016AHE020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2924 (7360 metrisk)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,236" B (7,30mm x 6,00mm)
Kapacitans
470 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
O
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm @ 100kHz