T541X476M035AH6710
DigiKeys varenummer
399-T541X476M035AH6710TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T541X476M035AH6710CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-T541X476M035AH6710DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T541X476M035AH6710
Beskrivelse
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 35 V 2917 (7343 metrisk) 60mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T541X476M035AH6710 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
47 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
60mOhm