T541D157K010BH6520
DigiKeys varenummer
399-T541D157K010BH6520TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T541D157K010BH6520
Beskrivelse
CAP TANT SMD POLYMER HI-REL
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 10 V 2917 (7343 metrisk) 6mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T541D157K010BH6520 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KEMET
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
150 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
10 V
Klassificeringer
COTS
Type
Formstøbt
Funktioner
Høj pålidelighed
ESR (ækvivalent seriemodstand)
6mOhm @ 100kHz