T540D106M050AH6710
DigiKeys varenummer
399-8553-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-8553-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-8553-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T540D106M050AH6710
Beskrivelse
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 50 V 2917 (7343 metrisk) 100mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T540D106M050AH6710 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KEMET
Monteringstype
Overflademontering
Serie
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Kapacitans
10 µF
Producents størrelseskode
D
Tolerance
±20%
Klassificeringer
COTS
Spænding - Nominel
50 V
Funktioner
Høj pålidelighed
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
100mOhm @ 100kHz