T530Y477M006AHE005
DigiKeys varenummer
399-T530Y477M006AHE005TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T530Y477M006AHE005
Beskrivelse
CAP TANT SMD POLYMER
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 6.3 V 2917 (7343 metrisk) 5mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T530Y477M006AHE005 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5mOhm @ 100kHz
Producenter
KEMET
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Kapacitans
470 µF
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,157" (4,00mm)
Spænding - Nominel
6.3 V