T521D107M016ATE050
DigiKeys varenummer
399-5934-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5934-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-5934-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T521D107M016ATE050
Beskrivelse
CAP TANT POLY 100UF 16V 2917
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 50mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T521D107M016ATE050 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
100 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
16 V
Funktioner
Universal
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50mOhm @ 100kHz