T499C156K020ATE1K7
DigiKeys varenummer
399-5050-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5050-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-5050-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T499C156K020ATE1K7
Beskrivelse
CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 2312 (6032 metrisk) 1,7Ohm
EDA/CAD-modeller
T499C156K020ATE1K7 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 175°C
Pakke/hus
2312 (6032 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
C
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
20 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,7Ohm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 175°C