T499B475K020ATE3K5
DigiKeys varenummer
399-5046-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5046-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-5046-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T499B475K020ATE3K5
Beskrivelse
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 1411 (3528 metrisk) 3,5Ohm
EDA/CAD-modeller
T499B475K020ATE3K5 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 175°C
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
B
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
20 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3,5Ohm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 175°C