T499B106K010ATE3K5 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | T499B106K010ATE3K5 |
Beskrivelse | CAP TANT 10UF 10% 10V 1411 |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1411 (3528 metrisk) 3,5Ohm |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | T499B106K010ATE3K5 Modeller |
Kategori | Levetid @ temp. 2000 timer @ 175°C |
Mfr | Monteringstype Overflademontering |
Serie | Pakke/hus 1411 (3528 metrisk) |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Størrelse/dimension 0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm) |
Varestatus Aktiv | Højde - Monteret (maks.) 0,083" (2,10mm) |
Kapacitans | Producents størrelseskode B |
Tolerance ±10% | Klassificeringer AEC-Q200 |
Spænding - Nominel 10 V | Funktioner Automotive |
Type Formstøbt | Klasse Automotive |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 3,5Ohm | Kvalifikation AEC-Q200 |
Driftstemperatur -55°C – 175°C | Grundlæggende varenummer |