T498A685K016ATE2K6
DigiKeys varenummer
399-4760-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4760-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-4760-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T498A685K016ATE2K6
Beskrivelse
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1206
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1206 (3216 metrisk) 2,6Ohm
EDA/CAD-modeller
T498A685K016ATE2K6 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 150°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,063" (1,60mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
A
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
16 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,6Ohm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 150°C