T496X107K006ATE900
DigiKeys varenummer
399-T496X107K006ATE900TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T496X107K006ATE900
Beskrivelse
CAP TANT SMD FUSED
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (7343 metrisk) 900mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T496X107K006ATE900 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
900mOhm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Spænding - Nominel
6.3 V